Termal ve Ultrasonik Ölçümler

Termal ve Ultrasonik Ölçümler

Termal Ölçüm Analiz Hizmeti ve Raporlandırılması

MEKANİK SİSTEMLERDE TERMAL KAMERA KULLANIMI VE TERMAL ÖLÇÜM ANALİZİ
Elektrik motorları, redüktörler, şaft milleri, rulmanlar ve mekanik sistemlerdeki sürtünme noktalarındaki problemler ısısal farklılık gösterirler. Bu durumda termal kamera ile gözlem yapıldığında aşınmaya veya kırılmalara sebep alabilecek problemler göz ile uzaktan tespit edilebilir. Metallerin sürtünme ile ısınmaları prensibine dayanan termal analiz mekanik sistemlerin periyodik ve kestirimci bakımlarında son derece başarılı kullanılabilirler. İşletmenizde bulunan tüm mekanik elemanlarınızı yılda bir kere termal kamera ile incelediğinizde alası arızalarınız meydana gelmeden haberiniz olur.

YALITIM SİSTEMLERİNDE TERMAL KAMERA KULLANIMI VE TERMAL ANALİZ

İşletmelerde sıcak hava, buhar veya iklimlendirilmiş hava üretimi san derece enerji harcar ve maliyeti yüksektir. Bu maliyet­lerle üretilmiş hava ve buharın taşıması sırasında izolasyon bozuklukları sebebi ile kaybedilen enerji maliyetleri son derece artır­maktadır. Termal kamera ile yapılan gözlemlerde bu noktalardaki ısı kaçış noktaları tespit edilebilir. Yapılan termal analiz ile bakım sonrası düzeltme yapılarak verim elde edilebilir. Ayrıca bina izalasyanlarında mantolama sonrası veya öncesinde hangi duvarın izolasyon problemi olduğu tespit edilerek ısınma maliyetleri düşürebilir.

Ultrasonik Ölçüm Analiz Hizmeti ve Raporlandırılması

Basınçlı hava hattındaki kaçaklar cebinizdeki delikler gibidir. Durduk yerde para kaybetmenize neden olur. Tesisatının durumuna göre (malzeme ve işçilik kalitesi, tesisatın uzunluğu, eskiliği vs) kaçak oranları değişir ancak az ya da çok her tesisatta kaçak vardır. Önemli olan bunları tespit edip tamir edebilmektedir.
Kompresörler endüstrideki en önemli enerji maliyetlerindendir. Toplam enerji maliyetinin %40'ına kadar çıkabilir, Avrupa ortalaması %12 civarında olan bu değer muhtemelen Türkiye'de daha yüksektir. Ciddi enerji maliyetlerinin üzerinde bir de %30'lara varabilen kaçak oranlarını eklerseniz basınçlı hava kaçağının önemi ortaya çıkar.

Mühendislik hizmetlerinde 7/24 her zaman yanınızdayız.

BİZE ULAŞIN